Plamy Po Słoneczne

Po słoneczne plamy depigmantacyjne to temat z którym boryka się wiele kobiet. Brązowe lub brunatne plamy, które zostają nam na skórze po lecie to efekt nierównego opadania barwnika, który chroni naszą skórę przed promieniami słonecznymi. Im starsza skóra tym gorzej funkcjonujący efekt pełnego opadania melaniny, bo o tym barwniku mowa. Im więcej kąpieli słonecznych w naszym życiu tym więcej plam w przyszłości. Oczywiście dużo zależy od naszego fototypu skóry, przyjmowania środków hormonalnych itp.

Sprawą, która nigdy nie przestanie mnie zadziwiac są sytuacje kiedy wybieramy się do krajów południowych z filtrem  15:-) Nasza jasna, słowiańska cera jeśli nawet to zniesie to za jakiś czas w wyniku poparzenia zrzuci skórę niczym wąż.

Powtarzające się agresywne ekspozycje słoneczne prowadzą do przebarwień nie mówiąc już o poważniejszych następstwach…

Niestety raz nabyte plamy barwnikowe są prawie niemożliwe do wyeliminowania ale można o nie zadbac i sprawic, że nie będą się nasilac. W okresach jesienno-zimowo-wiosennych możemy je ładnie wybielic i tym samym ujednolicic koloryt skóry ponieważ to nie zmarszczki…a nierówny, ziemisty kolor skóry czynią ją starszą niż jest ona w rzeczywistości.

W takich przypadkach używamy wysoko stężonych kwasów AHA. Kwasy powodują głębokie złuszczenie naskórka i tym samym mobilizują skórę do wytworzenia nowego, zdrowszego naskórka przy jednoczesnym wybieleniu skóry. Zabieg należy powtarzac kilkukrotnie a w przerwach między zabiegami stosuje się  kremy wybielające z bezpieczną zawartością kwasów do użytku domowego.

Skóra staje się świetlista, promienna, następuje redukcja zmarszczek mimicznych a co za tym idzie…chętniej spoglądamy w lustro:-)

Bardzo ważne jest abyśmy sobie uświadomiły, że na stan naszej skóry mamy decydujący wpływ i należy się o nią troszczyc  już od najmłodszych lat.