Ochrona Przed Zimą

Zima zbliża się dużymi krokami. Choć za oknem nie ma jeszcze białego pejzażu a temperatura oscyluje wokół  zera to pierwsze niepożądane  symptomy pojawiają się na naszych cerach już teraz. Zimny wiatr i centralne ogrzewanie nie działają niestety upiększająco na nasze twarze. Pogorszenie stanu cery odczuwają głównie osoby o cienkiej i suchej z natury skórze. Niestety coraz więcej kobiet skarży się na suchą i łuszczącą się skórę twarzy i powiek. Powoli dobiegają końca jesienne zabiegi złuszczania naskórka po lecie i skóra może być bardziej wymagająca niż dotychczas. Wszystko to sprawia, że teraz musimy zadbać o skórę w sposób wyjątkowy.

Odpowiednio dobrany krem i preparat myjący to absolutna podstawa bez której  nie sposób się obejść. Wspaniale działają masaże, które doskonale odżywiają  skórę, lekko złuszczają obumarły naskórek i wygładzają drobne zmarszczki. Polecam także zabiegi i maski nawilżające, które ukoją podrażnioną cerę. Nie bez wpływu pozostaje dieta. Długi wieczór, który tak naprawdę zaczyna się od 16 i totalny brak słońca powodują, że częściej pijemy kawę. Kawa oprócz tego, że poprawia nam nastrój działa moczopędnie i tym samym odwadniająco. Zaobserwujemy to zjawisko na spierzchniętych wargach. Zamiast hektolitrów kawy pijmy świeże soki z marchwi dzięki czemu cera będzie miała cieplejszy odcień a bogactwo witamin korzystnie wpłynie na nasz organizm poprawiając immunologię. Pijmy także wodę i lekkie ziołowe herbaty.

Nie bójmy się stosowania podkładu kryjącego a także pudrów sypkich. Trzeba je porządnie wieczorem zmyć ale dodatkowo ochronią naszą cerę przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego. Zamieńmy w tym okresie  krem nawilżający na krem odżywczy, a u osób z cerą suchą i naczyniową  na krem ochronny. Nawilżające kremy nie nadają się  na okres zimowy gdyż mają zbyt dużą zawartość wody, która parując nie zostawi nam ochronnego płaszcza. Dla osób z wyjątkowo oporną na zachowanie wilgoci cerą jest specjalny sposób nakładania kremu. Spryskujemy czystą buzię wodą termalną i na wilgotno wklepujemy krem. Woda jest doskonałym nośnikiem przez co krem lepiej się wchłania.

Zachęcam do codziennego dbania o skórę, która jest największym narządem i zarazem ochroną całego organizmu.