Czekoladowe Ciasto Z Wiśniami

DSC_0941

Która z nas dziewcząt choć raz w swoim życiu nie zamarzyła o wilgotnym i esencjonalnym, sporym rzecz jasna, kawałku czekoladowego ciastka?…A jeszcze gdyby to ciastko posiadało wiśnie?…To co byście powiedziały na gruby plaster ukrojony tak od serca? :-)…Nie zawsze jesteśmy radosne, nie zawsze wyglądamy super, nie zawsze da się ominąć cukierka 😉 Radość z konsumpcji jest tym większa, że same stworzyłyśmy nasze dzieło. Same stworzyłyśmy, same możemy zjeść. Alibi jest doskonałe.

Kostkę masła ucieramy mikserem ze szklanką cukru pudru. Dodajemy olejek waniliowy,  i dalej ucieramy. Przygotowujemy pięć jajek. Po jednym żółtku dodajemy do masła ciągle ucierając. Kiedy żółtka już się nam skończą dodajemy półtorej szklanki mąki pszennej, dwie łyżeczki proszku do pieczenia i cztery łyżeczki kakako. Dalej wszystko ucieramy. Teraz ubijamy białka, które nam zostały na sztywną pianę. Siekamy na małe kawałki dwie tabliczki gorzkiej czekolady i wraz z pianą dodajemy do całej reszty. Szklankę wiśni oprószamy w mące i delikatnie łączymy z ciastem. Pieczemy ok godzinki kontrolując temperaturę aby nasze ciasto się nie przypaliło.

Kiedy nasz frykasik już ostygnie rozpuszczamy pół tabliczki gorzkiej czekolady w kąpieli wodnej dodając mleka i ciągle mieszając. Powstanie nam wyśmienita i naturalnie czekoladowa polewka do ciasta. Kiedy polewka będzie wciąż ciepła i płynna smarujemy nią ciasto. Czekamy aż zastygnie…w skrajnych przypadkach można nie czekać tylko od razu przystępować do konsumpcji. Czekanie powoduje frustracje i narastające napięcie. Z powodzeniem można ominąć te trudne chwile i przystąpić do akcji 🙂

Smacznego!